Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

Pomóż w rozwoju mikro firmom

Data dodania: 30.01.2013 / Autor: Mateusz Kania
Kategoria: Planowane

Przekaż swój 1 % podatku

Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zachęca do przekazania 1% podatku na cele statutowe Fundacji Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości dr Bogusława Federa. Fundacja jest organizacją non-profit i działa na rzecz rozwijania i wspierania mikro przedsiębiorczości w Polsce. Głównym celem działania Fundacji jest realizacja projektów, które wspierają postawy innowacyjne i przedsiębiorcze w istniejących mikro firmach, a także projekty, które pomagają tworzyć nowe przedsiębiorstwa (start up) oparte na wiedzy i przetwarzaniu informacji. W ramach swoich projektów Fundacja upowszechnia Wiedzę 3 GENERACJI:

1)       Programy Innowacyjności i Przedsiębiorczości obejmujące przedsięwzięcia i uczestnictwo w prowadzonych badaniach naukowych, badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, organizacji konferencji, seminariów, warsztatów i kursów.

2)       Programy Wsparcia obejmujące pomoc menedżerom i przedsiębiorcom w prowadzeniu już istniejących organizacji a także pomoc absolwentom i studentom w projektowaniu, przygotowaniu, finansowaniu i otwieraniu przedsiębiorstw opartych na wiedzy, innowacyjności i przetwarzaniu informacji.

3)       Programy Wymiany Międzynarodowej obejmujące wizyty menedżerów i przedsiębiorców oraz wymianę wykładowców, trenerów, studentów i absolwentów oraz przedsiębiorców, w tym organizację praktyk i warsztatów.

Fundacja prowadzi m.in. projekt cyklu Wystaw „Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości” w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Cykl Wystaw wpisuje się w działania zmierzające do pokonania barier, jakie napotykają mikro i mali przedsiębiorcy, a w szczególności inicjować zmiany kształtowanego przez lata pejoratywnego wizerunku „prywaciarza”. Ponadto Fundacja realizuje projekt: „Mikro Porady”, skierowany przede wszystkim do osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz małych i mikro przedsiębiorców, w ramach którego prowadzi serwis www.mikroporady.pl umożliwiający przedsiębiorcom oraz starterom pozyskanie nieodpłatnie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa od 2009 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu na rozwój jej działalności można przekazać 1% swojego podatku. W tym celu należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 lub PIT-28) - numer KRS: 0000318482. Szczegółowe informacje o możliwości przekazania 1% podatku zawarte zostały pod poniższym odnośnikiem:

http://mikroporady.pl/jeden-procent

Podobne aktualności

Wybór dostawcy na zakup i dostawę środków czystości na...

20.03.2019

Po przeanalizowaniu ofert na zakup i dostawę środków czystości na potrzeby KSWP oraz w ramach realizowanych projektów unijnych na dostawcę wybrano...

Czytaj więcej

Wybór dostawcy na zakup i dostawę artykułów spożywczych...

20.03.2019

W związku z wpłynięciem jednej oferty na zakup i dostawę artykułów spożywczych na potrzeby KSWP oraz w ramach realizowanych projektów unijnych...

Czytaj więcej

Przedłużenie naboru uczestników do projektu „Szansa na...

14.03.2019

Nabór do ścieżki przekwalifikowanie zostaje przedłużony do momentu zrekrutowania wymaganej liczby uczestników.

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce