Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

Zakończenie projektu „Praktyki zagraniczne szansą na sukces zawodowy”.

Data dodania: 14.11.2014 / Autor: Mateusz Kania
Kategoria: Projekt

W dniu 29.10.2014r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Praktyki zagraniczne szansą na sukces zawodowy”. Na uroczystość przybyli Wiceprezes KSWP - Beata Napierała oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu - Joanna Strzelecka i Dyrektor Zespołu Szkół im. KOP - Maria Michajłow. Obecni byli również Dyrektor CKZiU – Sławomir Drabik, opiekunowie stażystów i uczniowie. Koordynator projektu - Piotr Binkiewicz wraz z grupą uczniów i opiekunami stażystów omówili główne założenia projektu wraz z relacją z praktyk w Plymouth w Wielkiej Brytanii.

Projekt KSWP był realizowany od kwietnia 2014 roku w partnerstwie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu oraz Tellus Group Ltd. W Plymouth w Wielkiej Brytanii w ramach Projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego przez FRSE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu "Uczenie się przez całe życie". Realizacja projektu umożliwiła 10 uczniom klasy zawodowej stolarz, odbycie
3-tygodniowych praktyk zawodowych w centrum szkoleniowym Norpro Training Ltd, które szkoli stolarzy, szkutników i mechaników silników jachtowych. Uczniowie przebywali na stażach w lipcu i sierpniu  2014r. pod opieką Pana Roberta Dziubka i Pana Jarosława Ruzika. Projekt KSWP, którego budżet opiewał na kwotę ponad 130 tys. zł  był finansowany z funduszy unijnych. Pokrywał on m.in. koszty podróży do Anglii wraz z transportem lokalnym, zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, ubezpieczenie, kieszonkowe dla uczniów.  Ponadto zanim młodzież wyjechała na praktyki, to uczestniczyła w szkole w bezpłatnych 60-godzinnych zajęciach z języka angielskiego oraz przygotowania kulturowego i zajęciach z przedsiębiorczości. 

Poprzez odbytą praktykę zawodową uczniowie podnieśli swoje umiejętności zawodowe oraz kompetencje osobiste, społeczne i językowe, co na pewno zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy nie tylko lokalnym, ale i europejskim.

W czasie wolnym od pracy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach turystyczno-krajoznawczych w mieście Plymouth i jego okolicach (St. Ives, St. Michaels, Tintagel) oraz w lokalnych imprezach integracyjnych zorganizowanych przez partnera, co pozwoliło poznać kulturę i obyczaje panujące w goszczących ich krajach.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom przez Wiceprezes KSWP oraz Naczelnika Wydziału Edukacji przygotowanych i potwierdzonych przez Krajowe Centrum Europass dokumentów Europass Mobilność oraz certyfikatów potwierdzające odbyte za granicą praktyki.

Po uroczystym wręczeniu  certyfikatów uczniowie mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach z wyjazdu i pochwalić się zdobytymi umiejętnościami w dziedzinie stolarstwa.  

Na zakończenie Pani Beata Napierała oraz Pani Joanna Strzelecka podsumowały to przedsięwzięcie i pogratulowały realizatorom projektu oraz uczniom CKZiU pomyślnego przebiegu projektu, uzyskanych efektów
i życzyły dalszych sukcesów.

Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek przygotowany przez uczniów CKZiU.  

 

      Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. KE nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.
Podobne aktualności

NOWY ROK 2019. NOWE MOŻLIWOŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

23.01.2019

Zapraszamy na spotkanie do Połańca

Czytaj więcej

NOWY ROK 2019. NOWE MOŻLIWOŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

22.01.2019

Zapraszamy na spotkanie "NOWY ROK 2019. NOWE MOŻLIWOŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW” w Staszowie

Czytaj więcej

Nieczynne biuro w Warszawie

22.01.2019

W dniu 25 stycznia 2019 r. Biuro Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Warszawie będzie nieczynne.

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce