Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

UWAGA!!! Nabór wniosków do projektu „STAROPOLSKI FUNDUSZ KAPITAŁOWY”

Data dodania: 05.03.2014 / Autor: Mateusz Kania

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach ogłasza nabór innowacyjnych pomysłów do projektu „STAROPOLSKI FUNDUSZ KAPITAŁOWY” finansowanego w ramach Programu Operacyjnego - Innowacyjna Gospodarka Działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej.

Nasi Doradcy pomogą przygotować i opracować całościową dokumentację niezbędną do złożenia wniosku.

Poprowadzą cały proces od opracowania koncepcji, poprzez sporządzanie wniosku wraz załącznikami, aż po prace kończące (uzupełnianie).

Nabór do Projektu prowadzony jest w sposób ciągły od 24 lutego 2014 roku do odwołania.

Do Projektu zgłaszać się mogą wszyscy Pomysłodawcy, chcący utworzyć nową spółkę kapitałową prawa

handlowego w oparciu o Pomysł Biznesowy.

Głównym celem projektu jest wzrost liczby nowopowstałych innowacyjnych firm w obszarach: biotechnologii, medycyny, OZE /ochrony środowiska, chemii oraz w innych branżach, w szczególności metalowo-odlewniczej i budowlanej.

W ramach Projektu SIPH wesprze nowopowstałe podmioty gospodarcze w celu wytworzenia innowacyjnych przedsięwzięć mogących z powodzeniem konkurować na arenie krajowej i międzynarodowej.

Cel główny zostanie osiągnięty poprzez tworzenie, na bazie innowacyjnych pomysłów nowych przedsiębiorstw, zapewniając im doradztwo w zakresie tworzenia nowej firmy, zarządzania, badania i testowania produktów i technologii, świadczenie usług niezbędnych dla nowopowstałych firm a także zasilenie finansowe nowego przedsiębiorcy. Następnym istotnym elementem jakościowym będzie zapewnienie kadry menadżerskiej rekrutowanej ze środowiska gospodarczego i przygotowanie jej poprzez transfer wiedzy i profesjonalna opiekę do prowadzenia projektów, a w przyszłości do zarządzania powstałymi firmami.

W okresie realizacji projektu Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa zasili kapitałowo co najmniej 15 nowych przedsiębiorstw kwotą do 200 000,00 Euro, nie przekraczając 49 % udziałów w nowo powstałym przedsiębiorstwie. Przyjęta przez Fundusz strategia inwestycyjna obejmuje okres zaangażowania kapitałowego od 1,5-5 lat.

Szczegółowych informacji udzielają doradcy Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

Zapraszamy!

Telefon: 41 260 46 61 

Podobne aktualności

Zewnętrzne źródła finansowania szansą na rozwój dla MŚP

18.05.2018

Urząd Miasta w Łodzi we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców, start-upy oraz...

Czytaj więcej

ZAPROSZENIE

17.05.2018

Bank Gospodarstwa Krajowego, realizujący na terenie województwa łódzkiego projekt Jeremie2 serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu „Giełda...

Czytaj więcej

Nieczynne biuro w Piotrkowie Trybunalskim

17.05.2018

W dniu 18 oraz 22 maja 2018 r. Biuro Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynne. Za...

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce