Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

Wystawa

Data dodania: 14.11.2018 / Autor: Przemysław Sipika

6 listopada 2018 r. w siedzibie KSWP odbył się wernisaż pamiątkowych fotografii upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości pn. „Nasza droga do Niepodległej”. Spotkanie rozpoczął Prezes KSWP – Marek Mika, który przywitał przybyłych gości, następnie głos zabrali koneccy historycy – pasjonaci.

Dr Marek Jedynak w swoim wystąpieniu „Na drodze do odzyskania niepodległości” przedstawił sześciu wybitnych Polaków którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Były to sylwetki: Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Józefa Piłsudskiego. Historyk pan Krzysztof Woźniak zaprezentował prywatne zbiory fotografii Końskich w latach 1914-1918 natomiast pan mgr Marian Wikiera przedstawił prezentację „Końskie 1918-2018. Ludzie i budowle”, która przedstawiła zmieniającą się ziemię konecka na przestrzeni lat.  Dzięki życzliwości Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach na wystawie zaprezentowano plansze pn. „Legionów droga do Niepodległej”. Atrakcją dla przybyłych gości była możliwość zobaczenia repliki munduru oraz pośmiertny odlew twarzy marszałka Józefa Piłsudskiego.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy w siedzibie KSWP Końskie ul. Staszica 2 A, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 do dnia 16.11.2018 r.

Galeria zdjęć

 

Podobne aktualności

PROTOKÓŁ WYBORU OFERTY

12.08.2020

dotyczącego wyboru zakupu i dostawy książek stanowiących materiały szkoleniowe i pomocnicze niezbędne do realizacji szkoleń dla uczestników/...

Czytaj więcej

PROTOKÓŁ WYBORU OFERTY

11.08.2020

dotyczące wyboru dostawcy książek stanowiących materiały szkoleniowe i pomocnicze niezbędne do realizacji szkoleń (Kod CPV: 22110000-4)

Czytaj więcej

Nieczynne biura w dn. 14.08.2020 r.

11.08.2020

W dniu 14.08.2020 r. (piątek) Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce