Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

Pomóż w rozwoju mikro firmom

Data dodania: 30.01.2013 / Autor: Mateusz Kania
Kategoria: Planowane

Przekaż swój 1 % podatku

Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zachęca do przekazania 1% podatku na cele statutowe Fundacji Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości dr Bogusława Federa. Fundacja jest organizacją non-profit i działa na rzecz rozwijania i wspierania mikro przedsiębiorczości w Polsce. Głównym celem działania Fundacji jest realizacja projektów, które wspierają postawy innowacyjne i przedsiębiorcze w istniejących mikro firmach, a także projekty, które pomagają tworzyć nowe przedsiębiorstwa (start up) oparte na wiedzy i przetwarzaniu informacji. W ramach swoich projektów Fundacja upowszechnia Wiedzę 3 GENERACJI:

1)       Programy Innowacyjności i Przedsiębiorczości obejmujące przedsięwzięcia i uczestnictwo w prowadzonych badaniach naukowych, badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych, organizacji konferencji, seminariów, warsztatów i kursów.

2)       Programy Wsparcia obejmujące pomoc menedżerom i przedsiębiorcom w prowadzeniu już istniejących organizacji a także pomoc absolwentom i studentom w projektowaniu, przygotowaniu, finansowaniu i otwieraniu przedsiębiorstw opartych na wiedzy, innowacyjności i przetwarzaniu informacji.

3)       Programy Wymiany Międzynarodowej obejmujące wizyty menedżerów i przedsiębiorców oraz wymianę wykładowców, trenerów, studentów i absolwentów oraz przedsiębiorców, w tym organizację praktyk i warsztatów.

Fundacja prowadzi m.in. projekt cyklu Wystaw „Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości” w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Cykl Wystaw wpisuje się w działania zmierzające do pokonania barier, jakie napotykają mikro i mali przedsiębiorcy, a w szczególności inicjować zmiany kształtowanego przez lata pejoratywnego wizerunku „prywaciarza”. Ponadto Fundacja realizuje projekt: „Mikro Porady”, skierowany przede wszystkim do osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz małych i mikro przedsiębiorców, w ramach którego prowadzi serwis www.mikroporady.pl umożliwiający przedsiębiorcom oraz starterom pozyskanie nieodpłatnie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa od 2009 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu na rozwój jej działalności można przekazać 1% swojego podatku. W tym celu należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 lub PIT-28) - numer KRS: 0000318482. Szczegółowe informacje o możliwości przekazania 1% podatku zawarte zostały pod poniższym odnośnikiem:

http://mikroporady.pl/jeden-procent

Podobne aktualności

W dniu 30.04.2021 r. KSWP będzie nieczynne

28.04.2021

W dniu 30.04.2021 r. (piątek) Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości będzie nieczynne.

Czytaj więcej

Informacja o wyborze oferty

26.04.2021

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje, iż w wyniku przeprowadzonego postępowania nr 9/8.5.4/2021, dotyczącego zakupu oraz...

Czytaj więcej

Przedłużenie terminu naboru Biznesplanów dla...

26.04.2021

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości informuje, że w związku z tym iż dzień 30.04.2021 r. będzie dniem wolnym od pracy dla...

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce