Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

Gimnastyka młodych umysłów

Data dodania: 17.12.2021 / Autor: Mateusz Kania
Kategoria: Projekt

W dniu 29 listopada 2021 roku Dyrektor Generalny/Prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości - Pan Marek Mika w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego podpisał z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego umowę o dofinansowanie na realizację projektu pn. „Gimnastyka młodych umysłów”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 Poddziałania 8.3.6 Wzrost jakości edukacji ogólnej - ZIT.

Projekt „Gimnastyka młodych umysłów” realizowany będzie na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach.  Projekt przeznaczony będzie dla wszystkich chętnych uczniów z klas 1 – 8, jak i nauczycieli. Wsparciem szkoleniowym objętych zostanie łącznie 202 uczniów oraz 37 nauczycieli tej kieleckiej placówki.

W ramach szkoleń dla uczniów przewidziano różnorodne zajęcia i warsztaty z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych takie, jak:

  • zajęcia rozwijające uzdolnienia uczniów dla klas 1-3 (tj. zajęcia z logicznego myślenia, matematyki oraz robotyki),
  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z nauk przyrodniczych dla klas 4-8,
  • zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne w zakresie programowania dla klas 4-8,
  • zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami w zakresie zmniejszenia trudności w opanowaniu umiejętności szkolnych (tj. warsztaty psychologiczne, pedagogiczne oraz logopedyczne).

Nauczyciele natomiast będą doskonalić swoje kompetencje w zakresie:

  • wspomagania rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji,
  • Pozytywnej Dyscypliny,
  • umiejętności komputerowych.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w pracowniach szkolnych Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Maryi z Nazaretu w Kielcach, które dzięki realizacji tego projektu zostaną doposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Realizacja projektu rozpocznie się od 01 lutego 2022 r. i potrwa do 30 czerwca 2023 r.

Wartość projektu wyniesie: 281 927,50 zł, w tym wkład Funduszy Europejskich: 239 638,38 zł.

Podobne aktualności

Nowy rok to nowe możliwości uzyskania dofinansowań w...

19.01.2022

Pracownicy podnoszą kwalifikacje, firma umacnia pozycję rynkową.

Czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego...

19.01.2022

Wnioski można składać w okresie od 17.01.2022 r. do 21.01.2022 r.

Czytaj więcej

Rusza nabór wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego...

17.01.2022

Nabór wniosków rozpocznie się 17.02.2022 r. i potrwa do 25.02.2022 r. Środki KFS mogą zostać przeznaczone na finansowanie działań, związanych z...

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce