Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Wybierz miesiąc publikacji

Wybierz kategorię publikacji

Wybierz tagi

Nasze formy wsparcia

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji

Data dodania: 31.01.2013 / Autor: Mateusz Kania

„Inicjatywa prekursorem polskiej mikro przedsiębiorczości – czyli sytuacja MŚP w powojennej Polsce, a obecny stan mikro firm”, której towarzyszyć będzie Ogólnopolski Cykl Wystaw pn. "Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”!

Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji pn. „Inicjatywa prekursorem polskiej mikro przedsiębiorczości – czyli sytuacja MŚP w powojennej Polsce, a obecny stan mikro firm”, która rozpocznie się w siedzibie KSWP (ul. Staszica 2 A) w dniu 15.02.2013 r. o godz. 12:00.

Konferencji towarzyszyć będzie Ogólnopolski Cykl Wystaw pn. „Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”, który przygotowany i finansowany został przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości, Fundację dr Bogusława Federa. Ekspozycja składa się z 28 plansz powstałych w ramach 3-letniego programu „Na marginesie: prywatna inicjatywa 1945 – 89”, zrealizowanego przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga i Ośrodek KARTA. Zawierają one archiwalne fotografie, ukazujące konkretne historie mikro przedsiębiorców oraz prezentujące ludzi wielu zawodów. Bohaterami wystawy są osoby, które często przegrywały z agresywnym wobec nich państwem, a mimo to stały się prekursorami normalnego, wolnego rynku. Na planszach zobaczymy zatem rzemieślników, kupców na tle małych sklepów i straganów - ludzi próbujących wbrew ideologom PRL rozwijać własną inicjatywę.

                   Wystawa ma charakter objazdowy, dzięki czemu prezentowana jest na terenie całej Polski – w lipcu 2012 r. eksponowana była m.in. w Senacie.

Poniżej link do informacji o eksponowaniu Wystawy w Senacie:

http://www.senat.gov.pl/dla-mediow/zapowiedzi-wydarzen/art,39.html

http://www.senat.gov.pl/wydarzenia/art,424.html

Konferencja oraz Wystawa organizowane przez KSWP Końskie, mają na celu ukazanie uczestnikom spotkania możliwości pozyskania wsparcia merytorycznego oraz finansowego na rozwój MŚP w obecnym, 2013 roku oraz w latach 2014 – 2020, a także wzbudzenie wśród lokalnej społeczności zainteresowania historią polskiej mikro przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że podjęte działania zapoczątkują akcję promującą zmianę kształtowanego przez lata negatywnego wizerunku „prywaciarza” i przyczynią się do pobudzenia działań zmierzających do pokonania „toru przeszkód” dla obecnych mikro przedsiębiorców, którym gospodarka zawdzięcza swój wzrost.

Szczegółowy program konferencji, na którą serdecznie Państwa zapraszamy przedstawia się następująco:

12:00 Rejestracja gości.

12:15 Rozpoczęcie konferencji.

12:25 Wystąpienie Pana Piotra Kutkowskiego - dziennikarza i specjalisty od publicystyki społecznej oraz reportaży podróżniczych z Fundacji Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości
dr Bogusława Federa.

Temat:
„Wbrew ograniczeniom narzucanym przez system, czyli trudne początki polskiej przedsiębiorczości w latach 1945 – 1989 r.”

12:40 Wystąpienie Pani Agnieszki Alińskiej – profesor dr hab. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Temat:

„Mikroprzedsiębiorstwa siłą napędową rozwoju gospodarczego

a)       obecny stan mikro i małych firm w Polsce

b)       zagrożenia współczesnych mikro i małych firm

c)       szanse mikro i małych firm”

13:00  Przerwa kawowa oraz zwiedzanie wystawy pn. „Prywaciarze – początki polskiej mikro przedsiębiorczości”

13:30 Wystąpienie Pana Krzysztofa Jarosińskiego profesora nadzwyczajnego SGH w Warszawie.

Temat:

„Instrumenty wsparcia mikro i małych przedsiębiorstw

a)       specjalistyczne doradztwo,

b)       wsparcie finansowe (pożyczki oraz dotacje)

c)       wsparcie szkoleniowe”

13:50 Wystąpienie Pana Jerzego Kwiecińskiego – wiceprezesa Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości w Warszawie.

Temat:

„Perspektywy alokacji Funduszy Strukturalnych na lata 2014 – 2020”

14:15 Wystąpienie Pana Jacka Sułka – Dyrektora Biura Zarządzania Funduszami Europejskimi
ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Temat:

„Dostępne obecnie w regionie źródła wsparcia dla MŚP”

14:35  Zakończenie konferencji

 

Zgłoszenia na konferencję można dokonywać pod numerem telefonu 41 375 14 55 lub 41 260 46 40 do dnia 12.02.2013 r. do godz. 14:00.

 

 

 

Podobne aktualności

Nowy rok to nowe możliwości uzyskania dofinansowań w...

19.01.2022

Pracownicy podnoszą kwalifikacje, firma umacnia pozycję rynkową.

Czytaj więcej

Ruszył nabór wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego...

19.01.2022

Wnioski można składać w okresie od 17.01.2022 r. do 21.01.2022 r.

Czytaj więcej

Rusza nabór wniosków do Krajowego Funduszu Szkoleniowego...

17.01.2022

Nabór wniosków rozpocznie się 17.02.2022 r. i potrwa do 25.02.2022 r. Środki KFS mogą zostać przeznaczone na finansowanie działań, związanych z...

Czytaj więcej

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce