Wykonując obowiązek informacyjny zgodnie z rozporządzeniem RODO, prosimy wszystkich naszych klientów i kontrahentów aby zapoznali się z informacją jakie dane osobowe przetwarzamy i w jaki sposób je chronimy
Szczegóły

Budujemy most nad pokoleniową przełęczą – warsztaty międzypokoleniowe dla kobiet i ich nastoletnich dzieci zamieszkujących powiat konecki

Krótka charakterystyka projektu

Projekt „Budujemy most nad pokoleniową przełęczą – warsztaty międzypokoleniowe dla kobiet i ich nastoletnich dzieci zamieszkujących powiat konecki”, realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości (KSWP). Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Cel projektu

Głównym celem projektu „Budujemy most nad pokoleniową przełęczą – warsztaty międzypokoleniowe dla kobiet i ich nastoletnich dzieci zamieszkujących powiat konecki” jest zwiększenie integracji miedzy pokoleniami, zachęcenie do podejmowania wspólnych działań oraz wzrost tolerancji i zrozumienia poprzez wzajemne poznanie środowisk i stylu życia 20 kobiet z powiatu koneckiego i ich dzieci w wieku (13-18 lat).

Miejsce realizacji

Powiat konecki.

Grupa docelowa

Projekt skierowany jest do jest do kobiet i ich dzieci w wieku 13-18 lat, które zamieszkują gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta do 25 tys. mieszkańców na terenie powiatu koneckiego bądź pracują  w powiecie koneckim. 

Dostępne formy wsparcia

Organizacja warsztatów

1. Rodzina wobec zagrożeń społecznych i cywilizacyjnych – warsztaty dla matek (termin realizacji 04.11.2015 r.)

I część: „Chroń swoje dziecko” – warsztaty prowadzone przez asp. Komendy Powiatowej Policji (bezpłatnie w ramach pracy społecznej) z zakresu: cyberprzemocy nieletnich, odpowiedzialności prawnej matek za czyny zabronione, przejawów demoralizacji społecznej nieletnich.

II część: „Bez Tabu” – spotkanie z seksuologiem.  Jak przebiega rozwój psychoseksualny nastolatka? Jak rozmawiać o seksualności z dorastającym dzieckiem?  Jak wejść w intymny świat nastolatka nie burząc jego granic?

2. Jak dogadać się z Nastolatkiem (termin realizacji: 21.10.2015 r.)– spotkanie matek z psychologiem, uzyskanie odpowiedzi na pytania: Z czego wynikają konflikty? jak pokazać dziecku nasze prawdziwe uczucia oraz intencje, zadbać o wzajemne zrozumienie? Jak słuchać, by zrozumieć nastolatka i mówić by zostać wysłuchanym?

3. Poznaj siebie – warsztaty dla nastolatków (13-18 lat) (termin realizacji 04.11.2015 r.)

I część – „Bezpieczni i wolni od nałogów” warsztaty prowadzone przez asp. KPP z zakresu: bezpieczeństwa w sieci, asertywności, umiejętności mówienia „NIE”, ochrony przed uzależnieniami.

II część – „ Bez Tabu” spotkania z seksuologiem w formie dyskusji

4. „Łączy nas wspólna pasja” – fotograficzne warsztaty międzypokoleniowe, mające na celu poprawę komunikacji między członkami rodziny, nabycie umiejętności rozwiązywania konfliktów, zaangażowanie w realizację wspólnych działań, wyrażanie uczuć. Zdobyte umiejętności fotograficzne to podstawa do wspólnych rozmów, fotografowania się i doskonalenia umiejętności.(termin realizacji 16.11.2015 r.).

Warsztaty będą się odbywać w godzinach popołudniowych.

Szczegółowych informacji udzielają:

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości
Ul. Staszica 2A
26-200 Końskie
Tel. 41 260 46 61
e-mail: k_ferens@kswp.org.pl lub kswp@kswp.org.pl

UWAGA
Dokumenty zgłoszeniowe do projektu można składać do:
Biura Projektu: KSWP ul. Staszica 2A, 26-200 Końskie,


Ostatnie aktualności
Zobacz wszystkie

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 8/8.5.4/2021

09.04.2021

w ramach rozeznania cenowego dotyczące wyboru dostawcy poczęstunku podczas zajęć szkoleniowych dla uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach

Czytaj więcej
Newsletter

Usługa newslettera została wyłączona

…dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego…

Niniejsza strona internetowa powstała w ramach projektu ”Wirtualna chmura" - innowacja w obsłudze klientów usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych w województwie świętokrzyskim” realizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 i budżet państwa

© 2012 KSWP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: CSK ZETO Kielce