Zdobądź dofinansowanie! – kluczowe wskazówki

W dzisiejszym świecie biznesu poszukiwanie wsparcia finansowego często kieruje przedsiębiorców
w stronę składania wniosku o dotację. Niemniej jednak warto zdać sobie sprawę z ważnej rzeczy
  – to zadanie wymaga nie tylko uwagi, wiedzy, ale i dużej ilości czasu.

Oto o czym należy pamiętać i jakich błędów nie popełniać.

„Zrozumienie zasad konkursu”

Aby zwiększyć szansę na dofinansowanie, przede wszystkim zapoznaj się z obszerną dokumentacją konkursu. Poznanie zakresu, zasad oceny oraz wyboru projektu to kluczowa wiedza, która może zdecydować o pomyślnym rozpatrzeniu Twojej aplikacji.

„Dokładność to klucz”

Wypełnianie wniosków o dotacje to nie zadanie rutynowe, to proces, który wymaga staranności, dokładności i dużego niestety nakładu czasu. Zbieranie kompletnych dokumentów to często żmudna praca, ale bez nich szanse na uzyskanie wsparcia maleją.

„Precyzyjne cele, to trochę trwa….”

Określenie celów projektu przypomina rysowanie drogi,  w której trzeba dokładnie zrozumieć, co chce się osiągnąć. „Nie biegnij” przez to zadanie – poświęć mu odpowiednią ilość czasu, przemyśl wszystko dokładnie. Unikaj ogólników – zamiast sformułowań „poprawa działalności firmy” postaw na konkretny cel np. „zwiększenie efektywności produkcji o 20%”. Zawsze określ dokładne terminy realizacji działań. Jasno przedstaw, jakie korzyści dla firmy przyniosą postawione cele.

„Koszty… budżet i co jeszcze?

Określenie kosztów w we wniosku o dotację to nie tylko proste wyliczenia. To głęboka analiza, w której powinieneś starannie uzasadnić każdy wydatek.

„Spełnij wymagania, czyli jeszcze trochę pracy”

Zadanie polega na dokładnym zrozumieniu, tego czego oczekuje od Ciebie grantodawca. Przeanalizuj dokładnie kryteria wyboru projektu i dostosuj swój projekt tak, aby odpowiadał oczekiwaniom, każdy szczegół musi pasować, aby uzyskać spójny efekt. Zastanów się, jakie aspekty są szczególnie ważne dla oceniających. Może być to innowacyjność czy też potencjał lub wpływ na poprawę konkurencyjności. Wskaż, jak spełnienie poszczególnych wymagań przekłada się na korzyści Twojego projektu.

Nie zapominaj…

Wypełnianie wniosków o dotację to wyzwanie. Pamiętaj, że każdy element wymaga uwagi, wiedzy
i czasu. Wykaż się starannością i dokładnością, bo to inwestycja w przyszłość Twojego biznesu!

Konsultacje z doradcą

Jeśli czujesz, że pewne kwestie są dla Ciebie trudne do zrozumienia skorzystaj z pomocy Doradcy.

Nasi doświadczeni Doradcy do spraw pozyskiwania dotacji przeprowadzą Cię przez gąszcz formalności.

Tel.: 41 375 14 55

Email: kswp@kswp.org.pl